Täitesüstid Tartus

Kasutame oma kliinikus peamiselt hüaluroonhappel põhinevaid täitesüste. Täitesüstid aitavad kaotada olemasolevaid kortse ning peatada nende süvenemist. Need korrigeerivad näojooni ning noorendavad nahka. 

 

Mis on täitesüstid?

Täitesüstide kohta on rahvasuus kasutusel ka väljend ilusüstid. Need taastavad naha volüümi ning siluvad kortse. Süstide peamine koostisaine on enamasti hüaluroonhape. Hüaluroonhape leidub kõigis elusorganismides – see on kehaomane aine, mille eesmärgiks on siduda vett ning anda nahale elastsus.

Hüaluroonhape on oma keemiliselt koostiselt polüsahhariid, mis koosneb korduvatest disahhariidide üksustest. See sisaldab n-atsetüülglükoosamiini ja glükuroonhapet.

Kuidas täitesüstid toimivad?

Üle poole inimese kehas leiduvast hüaluroonhappest paikneb nahas, kaitstes seda välissurve ning füüsiliste kahjustuste eest. Hüaluroonhappel on ka libestav funktsioon, mis võimaldab muuta nahal kuju liigeste ja luude ühenduskohtades.

Mida vanemaks me jääme, seda vähemaks jääb meie kehas hüaluroonhapet. Sellega koos väheneb ka hüaluroonhappe veesiduvusvõime, mistõttu õheneb nahk ning tekivad kortsud.

Hüaluroonhappel põhinevad täitesüstid annavad nahale tagasi volüümi, värskuse ja toonuse. Süstides kasutatava hüaluroonhappe keemilist koostist on muudetud. et see oleks stabiilsem. Vastasel juhul hakkaks organismis leiduv hüaluronidaasi ensüüm seda kiiresti lammutama.

Kasutan oma töös ainult parimaid tooteid, mis on igakülgselt testitud ja läbinud kvaliteedikontrolli. Tegemist on steriilsete preparaatidega, mis ei kanna edasi haigusi ning tõenäosus põletikuliste reaktsioonide või teisi tahtmatute kõrvalnähtude tekkeks on väike.

Kuidas näeb välja täitesüstide tegemise protseduur?

Tavaliselt broneerin täitesüstide tegemiseks patsiendi jaoks ühe tunni. 

Täitesüstid sisaldavat enamasti ka tuimestit, mis hakkab koheselt mõjuma ja teeb protseduuri peaaegu valutuks. Enne süstimise protseduuri määrin süstitavale piirkonnale ka tuimestavat kreemi, et vähendada torkamisel valutunnet. Kuna sageli kasutan ohutumaks protseduuri läbiviimiseks kanüüli, siis paljud patsiendid ütlevad, et ainuke valu mis nad protseduuri käigus tunnevad on esimene torge.

 Tuleb mainida, et inimeste valutundlikkus on erinev, mistõttu võivad süstid mõnele kliendile rohkem ebamugavust põhjustada kui teisele.

 Täitesüstide protseduuri käigus viin preparaadi kas kanüüli või nõelaga soovitud piirkonda. Preparaadi valik ja kasutatav kogus on väga individuaalsed ja selle täpsustame patsiendiga konsultatsiooni käigus. Mõned tegurid mida arvesse võtan on:

 • patsiendi vanus
 • Piirkond mida korrigeerime
 • nahatüüp
 • süstimistehnika mida plaanin kasutada
 • Esteetiliselt soovitav tulemus

Millal on tulemus näha?

Täitesüstide esmane tulemus ilmneb kohe pärast süstide tegemist, kuid see ei ole lõplik effekt. Tulemus on näha minimaalselt nädala pärast kui turse on taandunud. Lõpliku efekti saavutamine võib võtta isegi mõnevõrra kauem. See, kui kaua täitesüstide tulemus püsib, on individuaalne.

See sõltub erinevatest teguritest, näiteks

 • inimese vanusest,
 • nahatüübist,
 • nahahooldusest,
 • kortsude sügavusest,

 

Üldjuhul on tulemus näha 6 kuud kuni 2 aastat. Parima võimaliku tulemuse saavutamiseks võib mõnikord olla vajalik protseduuri kordamine – see aitab ka saavutatud tulemust säilitada.

Tänu hüaluroonhappe veesiduvusvõimele on nahk pärast süstide tegemist niisutatum, elastsem ning värskem. Süstid stimuleerivad kollageeni tootmist ning peatub kortsude süvenemine.

Kui täitesüstide protseduuri ei korrata, kaotab hüaluroonhape pikkamööda oma mõju ning naha loomulik vananemine jätkub.

Enne täitesüstide tegemist

Selleks, et saaksin pakkuda parimat võimalikku kogemust, soovitan tulla enne protseduuri broneerimist konsultatsioonile.

Konsultatsiooni käigus arutame läbi soovitud tulemuse ning kuidas seda saavutada ja paneme paika personaalse raviplaani. Täitesüste on võimalik soovi korral teha ka kohe pärast konsultatsiooni, kuid siis soovitan seda mainida juba aega broneerides.

Mida tasub meeles pidada:

 • Täitesüstid ei sobi rasedatele, ega imetamise ajal.
 • Täitesüste ei ole võimalik teha põletikulisele nahale ega aktiivse herpese olemasolul süstitavas piirkonnas.
 • 3-7 päeva jooksul enne protseduuri pole soovitatav kasutada verd vedeldavaid preparaate (oomega rasvhapped, ibuprofeen, aspiriin, e-vitamiin, Marevan). Samas verdvedeldava ravi ärajätmine peab olema arstiga kooskõlastatud, mõningatel juhtudel ei ole preparaatide ärajätmine võimalik, kuid see ei välista alati täitesüstide tegemise võimalust. 
 • Antibiootikumiravist peab olema möödunud vähemalt 2 nädalat.
 • Palun tulla protseduurile võimalusel ilma meigita.
 • Täitesüste pole soovitatav teostada värskelt päevitunud või päikesepõletusega nahale.
 • Ärge tarvitage alkoholi 24h jooksul enne protseduuri.
 • Vältige suitsetamist vähemalt 4h jooksul enne protseduuri.

Pärast täitesüstide tegemist

 • Ärge kasutage tugeva pigmendiga meigitooteid 12h jooksul pärast protseduuri.
 • Vältige suurt füüsilist koormust 24-48h jooksul pärast täitesüstide tegemist.
 • Vältige alkoholi tarvitamist 24h ning suitsetamist 4h jooksul pärast protseduuri.
 • Ärge käige saunas ega kuumas vannis 2 nädala jooksul pärast süstide tegemist.

 

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust läbi kontaktivormi ja vastan neile meeleldi

dr. Ly